فرمانداری گرمساز
ENGLISH
در سالن شهید صبوری شهرستان گرمسار برگزار شد.  جلسه هم اندیشی به منظور بررسی مسائل و مشکلات درحوزه اشتغال، تامین اجتماعی، بهزیستی و آموزش فنی و حرفه ای به ریاست وحید رجایی فرماندار شهرستان گرمسار 1399/04/30
جلسه هم اندیشی به منظور بررسی مسایل و مشکلات شهرستان گرمسار برگزار شد.
در سالن شهید صبوری شهرستان گرمسار برگزار شد. جلسه هم اندیشی به منظور بررسی مسائل و مشکلات درحوزه اشتغال، تامین اجتماعی، بهزیستی و آموزش فنی و حرفه ای به ریاست وحید رجایی فرماندار شهرستان گرمسار

وحید رجایی فرماندار شهرستان گرمسار با بیان اینکه اطلاعات و آگاهی زیرمجموعه ها و بازنشستگان تأمین اجتماعی از قوانین و مقررات مرتبط ناکافی است تأکید نمود تا سازو کارهای اجرایی در سطح کارشناسی جهت اطلاع رسانی و آگاهی آنان از قوانین و مقررات، آیین نامه های اجرایی حوزه اشتغال و کارآفرینی، استفاده از تسهیلات کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی و همچنین قوانین و الکترونیکی کردن خدمات بیمه ای برای کارفرما و کارگر ایجاد گردد.

فرماندار شهرستان گرمسار در ادامه از مسؤولین و دستگاه های زیر مجموعه تأمین اجتماعی خواستند تا با تلاش و خدمتگزاری به مراجعین در جهت ارایه خدمات شاخص و غیر حضوری و کسب رضایتمندی ارباب رجوع و در بهبود فضای کسب و کار و وضعیت اقتصادی اجتماعی جامعه تأثیر گذار باشند.

دکتر اردشیر مطهری نماینده شهرستان های گرمسار و آرادان با اشاره به این که باید از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در استان و شهرستان بهره برداری و استفاده بهینه در جهت رضایتمندی مردم داشته باشیم گفتند: رسالت سازمان تامین اجتماعی ایجاد شرایط پایدار و ارائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان می باشد که عموم مردم در همه ی مناطق شهر و روستا باید به طور یکسان از امتیازات آن بهره ببرند.

نماینده شهرستان های گرمسار و آرادان در ادامه‌ ارتقا و تجهیز شعبه اقماری شهرستان آرادان را در دستور کار مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی استان سمنان قرار دادند و تصریح کردند: با توجه به اینکه شهرستان آرادان دارای شهرک صنعتی و شرکت های صنعتی و تولیدی متعددی است وجود درمانگاه تخصصی تأمین اجتماعی در این شهرستان افزایش رضایتمندی مردم را در پی خواهد داشت.

محمد اخلاقی مدیرکل اداره تأمین اجتماعی استان سمنان ضمن بیان اینکه طبق آخرین سرشماری، نزدیک به 72 درصد جمعیت استان سمنان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند.

وی بابیان اینکه تسهیل در ارائه خدمات توسط سازمان تأمین اجتماعی اقدامی شایسته در راستای تکریم بیمه‌شدگان و کاهش دغدغه مندی آن‌ها است، ابراز داشت: عملکرد سازمان تأمین اجتماعی در گسترش و الکترونیکی کردن خدمات اقدامی شایسته در راستای تکریم ارباب رجوع است.

وحید رجایی فرماندار شهرستان گرمسار : مقابله با اعتیاد نیاز به هماهنگی و کار گروهی دستگاه های متولی دارد.

وحید رجایی فرماندار شهرستان گرمسار با بیان این که مقابله با اعتیاد نیاز به هماهنگی و کار گروهی دستگاه های متولی دارد عنوان داشت: ارتباط موثر با دستگاه‌های اجرایی در پیشبرد اهداف بهزیستی و ارائه خدمات، به جامعه هدف بهزیستی (مسکن، اشتغال، آسیب اجتماعی، معتادین متجاهر و کودکان کار و.. ) با هماهنگی و همکاری ادارات و خیرین از اقدامات موثر در این رابطه خواهد بود.

فرماندار شهرستان گرمسار در خصوص مناسب سازی محیط بر اساس اعتبارات ادارات تابعه و حتی الامکان شهری سازمان بهزیستی در جهت دسترسی آسان معلولین به مکانهای عمومی تصریح کرد: شهرستان گرمسار در جهت ارتقاء کیفیت زندگی معلولان و سالمندانی که از ویلچر استفاده می کنند و حضور آنان در فعالیت های اجتماعی نیازمند خودرو مخصوص استفاده معلولین می باشد.

دکتر اردشیر مطهری نماینده شهرستان های گرمسار و آرادان ضمن اشاره به حوزه گسترده فعالیت ها وخانواده بسیار بزرگ تحت پوشش بهزیستی، پیشنهاداتی به منظور رصد کیفی فعالیت ها وسنجش رضایت مندی مددجویان بهزیستی ارائه دادند و افزود: مجموعه بهزیستی یکی از نهاد های حمایتی و اجتماعی تاثیرگذار جامعه است.

نماینده شهرستان های گرمسار و آرادان در ادامه تصریح کرد: امیدواریم با همدلی وپیگیریهای مجدانه و ارزشمند مسؤولین استان و شهرستان بتوانیم موانع ومشکلات را درراستای رفاه حال مددجویان وجامعه هدف سازمان بهزیستی بخوبی مرتفع سازیم.

علیرضا ایزدپور مدیرکل بهزیستی استان سمنان در ادامه بیان داشتند : یکی از اهداف عالیه در اداره کل بهزیستی استان سمنان پیشگیری از معلولیت ها، آسیب های اجتماعی، توانمند سازی جامعه هدف و اقدام به موقع و به هنگام در آسیب های اجتماعی می باشد که در تحقق این هدف والا نیاز به همکاری بیش از پیش برون سازمانی و دستگاه های اجرای همکار و همراه است.

 

مدیرکل بهزیستی استان سمنان با بیان این مطلب که اداره کل بهزیستی استان سمنان در حال حاظر 26 هزار نفر را تحت حمایت خود دارد که از این تعداد دوازده هزار نفر را معلولین تشکیل می دهند گزارشی از اقدامات و فعالیت ها این اداره کل در امر خدمت رسانی به جامعه هدف داشتند و یکی از اهم فعالیت های این اداره کل را در ایام کرونا افزایش کابین های خط اورژانس اجتماعی 123 و افزایش ساعت کار خط مشاوره تلفنی 1480 بیان داشتند .

وحید رجایی فرماندار شهرستان گرمسار : معضل بیکاری یکی از مهمترین مشکلات جامعه امروزی می باشد

وحید رجایی فرماندار شهرستان گرمسار با بیان اینکه معضل بیکاری یکی از مهمترین مشکلات جامعه امروزی می باشد افزود : مهارت آموزی و شرکت در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای راهگشای مشکل بیکاری می باشد و برای ورود به بازار کار بسترهای لازم برای فراگیری مهارت‌های اولیه و پایه‌ای از طریق مراکز آموزش فنی وحرفه‌ای در جهت بهره‌گیری جوانان از این گونه آموزش‌ها باعث از بین رفت معضل بیکای و اشتغال جوانان در جامعه می شود.

فرماندار شهرستان گرمسار کسب یک مهارت توسط هر عضو جامعه را ضروری دانست و ادامه داد:‏‏ در راستای توسعه آموزش های مهارتی بایستی مباحث اطلاع رسانی و جلب مشارکت برای آموزش گسترش یافته تا عمومم مردم بتوانند از امکانات آموزشی مراکز آموزش فنی وحرفه ای استفاده نمایند.

دکتر اردشیر مطهری نماینده شهرستان های گرمسار و آرادان نیز ضمن مهم دانستن مهارت آموزی در حوزه شهرستان در جهت کاهش معضل بیکاری و آسیبهای اجتماعی، بر لزوم نیازسنجی آموزشی جهت اجرای دوره های متناسب با نیاز بازارکار شهرستان تاکید نمود و خاطر نشان کرد: مهارت آموزی کلیه اقشار جامعه در حوزه شهرستان مخصوصا در حاشیه شهرها و روستاها از اولویت های کاری میباشد

نماینده شهرستان های گرمسار و آرادان با تقدیر از فعالیت های گسترده آموزش فنی وحرفه ای در شهرستان گرمسار، اصلی ترین نیاز کشور را ایجاد اشتغال پایدار دانست و یکی از بهترین راهها برای رسیدن به این مهم را کسب آموزش های مهارتی عنوان نمود.

سید حسین شاهچراغ سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان با بیان اینکه این اداره با هدف ارائه آموزشهای مهارتی کپسولی در زمان شیوع کرونا و تعطیلی کارگاهی مهارت‌آموزی، یکهزار و 182 دقیقه محتوای آموزشی کاربردی توسط مربیان اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان با شعار «آموزش تعطیل نخواهد شد» تولید و منتشر شده است .

وحید رجایی فرماندار شهرستان گرمسار: رمز نجات اقتصاد کشور توجه به زنجیره ی چرخه ی تولید در شهرک های صنعتی است ‏

 وحید رجایی فرماندار شهرستان گرمسار ظرفیت های اقتصادی و تولیدی شهرستان گرمسار را بسیار بالا دانست و با تاکید بر اینکه رمز نجات اقتصاد کشور توجه به زنجیره ی چرخه ی تولید در شهرک های صنعتی است ‏گفت: شهرستان گرمسار با وجود شهرک های صنعتی متعدد دارای بافت های صنعتی توانمندی است که می توان از این ظرفیت برای افزایش اشتغال پایدار و توسعه اقتصادی و اجتماعی بهره برد.

فرماندار شهرستان گرمسار ایجاد و راهکار برای سرمایه گذاری و اشتغال را باعث رونق فضای اقتصادی در جامعه دانست و بیان داشت: زمینه سازی برای ایجاد سرمایه گذاری باعث ‏تقویت بنیه اقتصادی شهری و روستایی می شود و می تواند تأثیر زیادی بر روند اشتغال زایی و توسعه فضای ‏کسب و کار در جامعه گردد.‏

دکتر اردشیر مطهری نماینده شهرستان های گرمسار و آرادان با تشریح وظایف و امور مرتبط در زمینه ایجاد کارگروه اشتغال، تعاون،روابط کار و امور اجتماعی، ابراز امیدواری کرد با همدلی و همکاری و همراهی مسئولین و دست اندرکاران در راستای اهداف و وظایف و مسئولیتهای شاخص ادارات متبوع گامهای موثری برداشته شود.

نماینده شهرستان های گرمسار و آرادان در ادامه تصریح کرد: امیدواریم با تعامل هر چه بیشتر مدیران و ایجاد هم افزایی، بتوانیم گام موثری بمنظور خدمت رسانی به مردم شریف شهرستان های گرمسار و آرادان در راستای سیاست های تعاون، کار و رفاه اجتماعی برداریم.

اسماعیل غنیان مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با بیان اینکه یکی از مهمترین اهداف و برنامه های راهبردی این اداره کل توجه ویژه به بخش تعاون علی الخصوص اشتغال جوانان خواهد بود تصریح کرد: ظرفیت‌های اشتغال‌آفرینی در استان قابل توجه است و با تلاش مسئولان و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی برای توسعه استان سمنان می توان‌ گام‌های جدی‌تری برداشت.

تعداد بازدید: 49
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal