فرمانداری گرمساز
ENGLISH
افتتاح 2 پروژه کشاورزی و دام و طیور با حضور وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان گرمساربه مناسبت گرامیداشت هفته دولت 1396/06/09
افتتاح 2 پروژه کشاورزی و دام و طیور با حضور وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان گرمساربه مناسبت گرامیداشت هفته دولت
به مناسبت هفته دولت از پروژه شرکت دهکده قارچ نجم  با حضور محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی،کاتب نماینده مردم گرمسار وآرادان، قنبری معاون استاندار، طاهری فرماندار شهرستان و جمعی از مسؤولین دستگاه های اجرایی در بخش ایوان کی به بهره برداری رسید.
 این واحد تولیدی  با8300 متر زیر بنا و سرمایه گذاری 50000 میلیارد ریال احداث شده است. کل ظرفیت تولید قارچ این واحد بالغ‌بر یک هزار و 300 تن است که اکنون فاز اول آن  بالغ‌بر 600 تن آماده بهره‌برداری است. در ادامه کلنگ زنی فاز دوم شرکت دهکده قارچ نجم با ظرفیت حدود 700 تن با حضور وزیر جهاد انجام و به بهره برداری رسید.
با راه اندازی این واحد تولیدی حدود 45 نفر به‌صورت مستقیم و 75 نفر به‌صورت غیرمستقیم صاحب شغل می‌شوند.
سپس پروژه کارخانه خوراک دام و طیور شرکت تعاونی کشاورزی با حضور وزیر جهاد کشاورزی و جمعی از مسؤولین دستگاه های اجرایی در شهرک صنعتی گرمسار افتتاح و به بهره برداری رسید.این واحد تولیدی که به صورت تعاونی فعالیت دارد با 2 هزار و 148 عضو و ظرفیت تولید 60 هزار تن مواد پروتئینی در سال با صرف اعتبار 68 میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد که منجر به اشتغال 20 نفر می شود.وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که تشکیل زنجیره های تولید از جمله مهم ترین هدفگذاری‌های کنونی این وزارتخانه است، گفت: به عنوان نمونه در حال حاضر خام فروشی گیاه باریجه در استان سمنان درآمد بیشتری برای بهره‌برداران نسبت به دامداری دارد.
وی با تاکید بر برند و تجاری سازی محصولات کشاورزی به عنوان رهبردر اساسی وزارت جهادکشاورزی، گفت: برندسازی محصولات کشاورزی با استفاده از نظر کارشناسان و توقف خام فروشی محصولات کشاورزی در دستور کار قرار گیرد.
حجتی ادامه داد: تنها راه برون‌رفت از شرایط خام‌فروشی ایجاد بستر مناسب برای ورود سرمایه‌گذاران با هدف تکمیل و ایجاد زنجیره تولید، بسته‌بندی تولیدات کشاورزی است.کاتب نماینده مردم وعضو هیئت رئیسه مجلس بر ورود بخش خصوصی و سرمایه گذاری در بخش تولیدات دامی و تعاونی تاکید کرد و با بیان اینکه مشکل فعلی اشتغال در کشور اعتبار نیست بلکه نیاز به تدبیر دارد، بیان داشت: در بر نامه ششم توسعه با تصویب کاهش نرخ سود بانکی در مجلس، اولین حکم افزایش سهم 2 درصدی تسهیلات سالانه بانکی برای کشاورزان در نظر گرفته شد و اینکه بانک های غیر از بانک تخصصی کشاورزی باید 15 درصد از تسهیلات سالانه خود را به بخش کشاورزی پرداخت کنند.
کاتب تصریح کرد: با وجود این که سالانه 2 میلیون 200 هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید می شود باید بستر صادرات این تولیدات نیز مهیا شود.
نماینده مردم شهرستان گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی گفت: تا کنون گام هایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی برداشته شده اما کافی نیست.
 
 
 
 
تعداد بازدید: 231
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني: گرمسار-بلوار شهيد بهشتي-روبروي خيابان سپاه - فرمانداري گرمسار- ايميل :info.garmsar@ostan-sm.ir - تلفن عمومي:02334224040 – 02334222214 نمابر:02334221733

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری گرمسار می‌باشد.
Powered by DorsaPortal