فرمانداری گرمساز
ENGLISH
متن كامل پيام رئيس جمهوري به مناسبت نوروز سال 1396 1395/12/30
متن كامل پيام رئيس جمهوري به مناسبت نوروز سال 1396

متن كامل پيام رئيس جمهوري به مناسبت نوروز سال 1396 به شرح زير است:

بسم الله الرحمن الرحيم

«الحمدالله و صلاه علي رسول الله و آله و صحبه»

عيد فرخنده نوروز را به حضور همه ملت بزرگ ايران، ايرانيان خارج از كشور و همه ملت‌هاي منطقه كه نوروز را پاس مي‌دارند، به خانواده هاي شهدا، جانبازان، آزادگان و ايثارگران، تبريك و تهنيت عرض مي‌كنم؛ به‌ويژه به آنهايي كه در اين ساعات به دليل خدمت به جامعه و مردم، حراست از مرزها، و خدمات درماني و امدادي، به جاي آنكه در كنار خانواده عزيزشان باشند، مشغول خدمت به ملت عزيز خودشان هستند.

امسال عيد با بركتي داريم؛ به دليل آنكه با ميلاد با سعادت فاطمه اطهر(عليها سلام) و همچنين با رحمت‌هاي آسماني و بركت‌هاي الهي تقارن دارد. ان‌شاء الله تا پايان سال در مسير همدلي، وحدت، اتحاد، تلاش و فعاليت براي سربلندي كشور عزيزمان باشيم.

پيام نوروز براي ما، پيام زدودن كينه‌هاست. پيام نوروز براي ما، پيام شكوفايي و نشاط است؛ در اين سالي كه سال حماسه است، سال انتخابات است، بايد بيش از هميشه، درس‌هاي لازم را از نوروز و طبيعت براي نشاط و همدلي و شكوفايي بياموزيم.

سال 1395 نيز سال اجراي سياست‌هاي «اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل» و اجرايي شدن توافق هسته‌اي بود؛ اين دو در كنار هم توانستند براي ما نقش‌آفريني مثبتي داشته باشند.

در اينجا لازم مي‌دانم از كشاورزان عزيز كه در سال گذشته هم در افزايش توليدات كشاورزي و هم در خودكفايي گندم، ما را مفتخر و ملت را خوشحال كرديد و به سفره خودتان نيز بركت بيشتري داديد، تشكر كنم. و به دليل تلاش‌ و فروش محصولات كشاورزي‌تان، از جمله گندم كه دولت 15 هزار ميليارد تومان براي خريد گندم به كشاورزان عزيز پرداخت كرد.

از شما كارگران، از شما صنعتگران، متشكر و سپاسگزارم كه در توليدات صنعتي‌مان رشد قابل ملاحظه‌اي داشتيم و در برخي از محصولات به 2 برابر سال گذشته رسيديم. با تلاش بانك‌ها، 24 هزار واحد صنعتي نيمه تمام و يا واحدهايي كه فعال نبودند، بحمدالله فعال شدند و اين به معناي رشد اقتصادي در «سال اقتصاد مقاومتي» است.

من از مهندسان و كارگران صنعت نفت تشكر مي‌كنم كه با تلاش و كوشش اعجاب‌انگيزشان توانستند توليد نفت و ميعانات گازي را به دو برابر برسانند.

ما توانستيم با ديپلماسي نفتي، با تلاش شما مهندسان و كارگران، جايگاه قبلي‌مان در توليد نفت و گاز و ميعانات را بازپس بگيريم و اين به معناي احقاق حقوق ماست.

در كنار همين تلاش‌ها بود كه ما براي نخستين بار بعد از ابلاغ سند چشم‌انداز 20 ساله توسط رهبر معظم انقلاب كه بنا بود به رشد اقتصادي هشت درصد برسيم، بعد از 11 سال، در سالي كه گذشت، به رشد هشت درصدي دست يافتيم.

در اينجا لازم مي‌دانم از پزشكان و پرستاران سپاسگزاري كنم؛ خدمات پزشكي را به حاشيه شهرها برديد؛ به روستاهاي دور دست رسانديد و مردم ما امروز با هزينه كمتري در بيمارستان‌ها درمان مي‌شوند.

بايد به شما معلمان، استادان و فرهيختگان كه باعث غرور ما شديد و در ميان همه كشورهاي پيشرفته، رتبه نخست در رشد علمي را به دست آورديم، خدا قوت بگويم.

بايد از شما ورزشكاران و هنرمندان به دليل افتخارات بين‌المللي و داخلي و تلاش‌هايتان كه باعث غرور ملي شديد، تشكر كنم. از بانوان عزيز كه براي نخستين بار يك بانوي ما در المپيك صاحب مدال شد، تشكر كنم. همه اينها موجب نشاط مردم عزيز ما در سال 95 شد.

البته مشكلات، تلخ‌كامي‌ها و كاستي‌هايي نيز در سال 95 داشتيم؛ حادثه قطار، حادثه آتش‌سوزي ساختمان پلاسكو، ريزگردها در بعضي از استان‌ها، سيل و مشكلاتي كه براي برخي از مردم عزيز ما پيش آمد؛ از دست دادن يار ديرين انقلاب، آيت‌الله هاشمي رفسنجاني. اما شما مردم به خوبي جبران كرديد؛ همه جا حضور پيدا كرديد و با همدردي‌تان، با همدلي‌تان، با حضور حماسي‌تان در تشييع جنازه‌ها، توانستيد غم‌ها را بزداييد. باز هم اين مسير را ما بايد ادامه دهيم، بايد غمخوار يكديگر باشيم، در كنار يكديگر باشيم تا ايراني سربلندتر را شاهد باشيم.

سال جديد، سال پيشرفت بيشتر براي ملت عزيز ما خواهد بود. سال جديد، سال اشتغال بيشتر براي جوانان ما خواهد بود. ما بايد تلاش بيشتري را انجام دهيم و كمبودها را جبران كنيم.

آنچه در سال گذشته در مهار تورم، در رشد اقتصادي و اشتغال به دست آورديم، در 25 سال گذشته بي‌نظير بود. ما بايد كاهش تورم و همچنين رشد اقتصادي را ادامه دهيم.

توانستيم در سه سال گذشته در دولت يازدهم، همواره مقدار افزايش حقوق و دستمزد براي كاركنان و كارگران را بيشتر از تورم قرار دهيم؛ كه به اين معناست كه مردم در آرامش و رفاه بيشتري مي‌توانند قرار داشته باشند.

هم در سال 95 و هم در سال 94، صادرات غيرنفتي ما بيش از واردات ما بود. اينجا بايد دست مريزاد بگوييم به همه كارآفرينان ما، به همه صادركننده‌ها كه موجب افتخار ملت بودند و هستند. بايد اين راه را ادامه بدهيم.


در سال جديد مردم ما بايد از فضاي مجازي براي كسب علم، دانش، اطلاعات و كسب و كارشان، بيشتر بتوانند استفاده كنند. اين يكي از تلاش‌هاي نمونه دولت يازدهم بود و ما اين مسير را ادامه مي‌دهيم.

فضاي مجازي بايد براي مردم ما فضاي امن باشد، اما نبايد فضاي امنيتي باشد. ما در همه عرصه‌هاي فرهنگي و اجتماعي به دنبال اين هستيم كه فضاي امنيتي را كنار بگذاريم؛ بايد فضاي اقتصادي، فضاي برادري، فضاي دوستي و فضاي محبت را جايگزين كنيم.

در سال گذشته منشور حقوق شهروندي، طبق وعده‌اي كه داده شد، منتشر شد. امسال به كمك شما مردم بايد اين منشور را اجرايي و عملياتي كنيم. عزت مردم را بايد افزايش بدهيم. منزلت مردم بايد مورد احترام همه باشد.

همه بايد بدانند صاحب كشور، ملت و مردم هستند. همه بايد بدانند اگر حقوق شهروندي را نقض كردند، هزينه بسيار سنگيني را پرداخت خواهند كرد.

سال جديد، سال توسعه حمل و نقل خواهد بود، هم در ريل كه پنج استان به شبكه ريلي وصل خواهد شد، هم در ناوگان هوايي، در زمينه دريايي و در زمينه ترانزيت با كشورهاي مختلف.

در سال جديد، 2 انتخابات مهم پيش روي ماست. همه بايد تلاش كنيم حضورمان پررنگ‌تر باشد. بايد مشاركت حداكثري، رقابت سالم و انتخابات قانوني، مورد نظر همه ما باشد.

در انتخابات‌ گذشته گاهي وقت‌ها بوده كه از لحاظ اخلاقي، كاستي‌هايي داشته‌ايم؛ آن كاستي‌ها را بايد جبران كنيم. فرق انتخابات جمهوري اسلامي ايران با ديگر كشورها، عمدتاً بايد در بحث اخلاق و فضاي مناسب اجتماعي باشد. بايد رقابت در برنامه‌ها باشد. بايد به شخصيت يكديگر احترام بگذاريم. بايد تلاش كنيم انتخاباتي كه موجب سربلندي بيشتر ملت ايران، انتخاباتي كه مايه ترس دشمنان و مايه اميد دوستان ما در داخل و خارج باشد را برگزار كنيم.

دولت، شوراي نگهبان، همه مردم، همه رسانه‌ها در اين امر مهم و در اين وظيفه مهم، ان‌شاء‌الله دست به دست هم خواهند داد و انتخاباتي باشكوه را برگزار خواهيم كرد.

اميدوارم كشور عزيز ما در اين سال جديد و در سال‌هاي پيش رو، از گزند آفات، مصون باشد؛ مردم عزيز و سربلند ايران، با نشاط بيشتر، با وحدت بيشتر و با رونق اقتصادي بيشتر، زندگي خود را بگذرانند و خادمان ملت بتوانند خدمت بيشتري را به مردم انجام بدهند.
تعداد بازدید: 108
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني: گرمسار-بلوار شهيد بهشتي-روبروي خيابان سپاه - فرمانداري گرمسار- ايميل :info.garmsar@ostan-sm.ir - تلفن عمومي:02334224040 – 02334222214 نمابر:02334221733

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری گرمسار می‌باشد.
Powered by DorsaPortal